Aktualności

Wycieczka do Warszawy

Relacja z wycieczki:

Do szkoły dochodziły następujące „depesze” z wyjazu:

  1. Klasy pierwsze liceum św. Rafała Kalinowskiego oraz bł. Piotra Jerzego Frassatiego odwiedziły dziś Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wycieczka była bardzo udana. Jeszcze dziś Hamlet w Teatr Współczesny w Warszawie, nocleg w Niepokalanów, a jutro wizyta w Polskie Radio.
  2. Warszawska wycieczka klas I naszego Liceum jest już po spektaklu „Hamlet”. Po uczcie dla duszy, którą zapewnił Teatr Współczesnyudajemy się na nocleg do Niepokalanów.
  3. W uroczystość św. Andrzeja wstaliśmy rano, żeby wziąć udział w Mszy Św. W Klasztor OO. Franciszkanów, Niepokalanów zjedliśmy śniadanie i ruszamy do Centrum Edukacji Medialnej, żeby poznać tajniki Polskie Radio.
  4. Już jesteśmy w drodze do Olsztyna. Odwiedziliśmy Polskie Radio, w tym Czwórka – Polskie Radio, program #StacjaNaukaPolskie Radio DzieciomDwójka – Program 2 Polskiego RadiaJedynka – Program 1 Polskiego Radia oraz Polskie Radio 24. Jesteśmy pod wrażeniem życzliwości i otwartości pracowników Radia. O swojej pracy opowiadała nam Pani Redaktor Agnieszka Kunikowska, która dzieliła się z nami tajnikami pracy dziennikarskiej, co szczególnie zapadnie w pamięć uczniom klasy dziennikarskiej. Dziękujemy Centrum Edukacji Medialnej za tak wspaniałą wycieczkę.