Aktualności

CIEKAWE…

DZIEŃ OTWARTY: 25 kwietnia 2016 r.

Dziennikarstwo i PR od kuchni

Spotkanie pod hasłem Od Stonogi do Trumpa. Nawigacja w świecie post-prawdy

Jakub Korus â€dziennikarski wychowanek „Newsweeka”, w redakcji zajmuje się głównie tematami społecznymi, biznesem i zagranicą. Prywatnie fan rzeczy pozornie smutnych: islandzkiego krajobrazu, rosyjskiej literatury oraz biegu przez czterdzieści dwa kilometry.
W 2016 r. nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody świata dziennikarskiego –  Grand Press w kategorii „Dziennikarstwo śledcze”. Doktorant na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Paweł Lasiuk– specjalista ds. wizerunku i public relations w firmie Grayling Poland. Doradza firmom i osobom publicznym w zakresie budowania marki i kształtowania wizerunku medialnego. Współpracował z kilkudziesięcioma największymi firmami finansowymi i technologicznymi działającymi w Polsce.  Jego serce należy do żeglugi, gitary i Legii Warszawa. Członek Instytutu Tertio Millennio, popularyzującego nauczanie społeczne Kościoła oraz promującego wartości w życiu publicznym. Doktorant na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Hasło: Od Stonogi do Trumpa. Nawigacja w świecie post-prawdy

Przebieg:

  • Dziennikarstwo i PR „od kuchni”
  • Dziennikarstwo i post-prawda- co nieco o medialnych manipulacjach
  • Post-prawda w świecie reklamy i PR – różne przykłady nie tylko manipulacji, ale też strategii, które nas nastawiają do pewnych produktów czy kwestii w określony sposób (tajniki storytellingu)
  • Konkluzje i dyskusja.

Poruszone zostaną również zagadnienia :

    • Tabloidy – przyszłość dziennnikarstwa czy rynsztok?
    • Dziennikarstwo polityczne – dyskusja na temat jego wpływu na obecny konflikt polityczny
    • Dziennikarstwo śledcze – a właściwie jego upadek w Polsce i konsekwencje.

 Zapraszamy na spotkanie!