Aktualności

Święto naszej szkoły!

,,Rodzina daje poczucie bezpieczeństwa i szansę rozwoju”.

13 stycznia 2015 roku Katolicki Zespół Edukacyjny im. Świętej Rodziny w Olsztynie obchodził święto patronalne szkoły. Uroczystej Mszy św., na którą przybyli uczniowie liceum, gimnazjum, szkoły podstawowej i przedszkola, przewodniczył ks. Andrzej Pluta.Wraz z nim Eucharystię koncelebrowali ks. Piotr Kaczmarczyk-duszpasterz naszego gimnazjum oraz ks. Radosław Czerwiński, który współpracuje z naszą szkołą m.in w czasie rekolekcji dla młodzieży i nauczycieli. – Msza św. jest najważniejszym punktem naszej uroczystości. Dziękujemy naszym przyjaciołom za wsparcie i dobro, którego doświadczamy. Prośmy Świętą Rodzinę o błogosławieństwo – mówiła, witając uczniów i przybyłych gości,  pani dyrektor  zespołu szkół pani Iwona Drężek. Podkreślała także, iż 17 lat temu, kiedy uruchomiono szkołę podstawową, edukację w placówce rozpoczynało dziewięcioro dzieci. Dziś, w zespole edukacyjnym uczy się ponad 400 uczniów.  Na długo zostanie nam w pamięci homilia, którą  wygłosił ks. Andrzej Pluta. Mówił  o roli rodziny w życiu człowieka. – Rodzina daje poczucie bezpieczeństwa i szansę rozwoju – podkreślał. Całość uroczystości uświetniły jasełka przygotowane przez przedszkolaków i oprawa artystyczna, wraz z koncertem kolęd, przygotowana przez młodzież z naszego gimnazjum pod opieką p. Ani Szybanow.

18 30 29 28 27 26

Więcej zdjęć-wkrótce!