Aktualności

Nasi uczniowie pamiętają o Żołnierzach Wyklętych.

 24 lutego minęła 61.rocznica śmierci mieszkańcy Olsztyna uczcili pamięć generała Augusta Emila Fieldorfa-Nila, który tego dnia zginął śmiercią przez powieszenie z rąk UB-owskich katów.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. dr Jacka Jezierskiego w kościele pw. Bł. Franciszki Siedliskiej na Jarotach, którą uświetnił występ artystyczny naszych uczniów: Jagody Staruch, Antoniny Witkowskiej i Marcina Lindemanna.

W kościele odsłonięto także tablicę pamiątkową poświęconą generałowi. Następnie udano się na pobliski skwer im. gen. A. E. Fieldorfa Nila pod pomnik Żołnierzy Wyklętych, przy którym wartę honorową zaciągnęli żołnierze Wojska Polskiego.Po uroczystości  odbył się odczyt na temat gen. Fieldorfa – Nila i Żołnierzy Wyklętych, którego autorem był m.in. nauczyciel z naszej szkoły p.Krzysztof  Marek Nowacki.

Uczniom i p. Krzysztofowi dziękujemy za uświetnienie tej uroczystości i cieszymy się, że nasza młodzież tak chętnie pielęgnuje patriotyzm i pamięta o tych, którzy przez wielu są już zapomniani. tablica-upamietniajaca-fieldorfa-nila-zawisla-w-kosciele-na-olsztynskich-jarotach-18894tablica-upamietniajaca-fieldorfa-nila-zawisla-w-kosciele-na-olsztynskich-jarotach-18889