16 czerwca – po podróży pociągiem rozpoczęliśmy zwiedzanie od pełnego życia Rynku Głównego. Pod okiem przewodnika odkrywaliśmy fascynujące historie i legendy, które nadają temu miejscu niepowtarzalny charakter.
17 czerwca upłynął pod znakiem kultury. Zwiedzanie Wawelu pozwoliło nam zanurzyć się w królewskiej przeszłości Polski , a wizyta w Muzeum Książąt Czartoryskich, gdzie z audioprzewodnikami podziwialiśmy m.in. „Damę z gronostajem” Leonarda da Vinci , była prawdziwą ucztą dla miłośników sztuki.
Wieczór zwieńczył poruszający spektakl „Śmierć pięknych saren” w Teatrze Bagatela , oparty na prozie Ota Pavla. Opowieść o rodzinie, naturze i ulotnych chwilach głęboko zapadła nam w serca.
18 czerwca spacerowaliśmy po urokliwym Kazimierzu, poznając jego bogatą, wielokulturową historię . Po wspólnym obiedzie, pełni nowych doświadczeń i wspomnień, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Olsztyna .