Aktualności

Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Maturzystów „MŁODZI DO MATKI”

19 kwietnia 2024 r. uczniowie klas maturalnych pielgrzymowali do Gietrzwałdu.  Diecezjalną Pieszą Pielgrzymkę Maturzystów młodzież przeżywała pod hasłem: „Młodzi do Matki”. Pokonanie pątniczego szlaku wiodącego do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i zawierzenie za Jej pośrednictwem Bogu swojej teraźniejszości i przyszłości jest istotnym wydarzeniem w formacji katechetycznej młodzieży, która kończy edukację na poziomie szkoły ponadpodstawowej.

Wyruszam, bo chcę prosić o pomyślne zdanie egzaminu oraz właściwy wybór drogi życiowej– podkreślił jeden z naszych uczniów.
Moją intencją było dobre napisanie matury (głównie z rozszerzeń) i dostanie się na wybrany przeze mnie kierunek studiów oraz wytrwanie tam– powiedziała Asia Plona, uczennica klasy IV, której patronem jest św. Jan Paweł II.
W modlitwie, przekazywanych treściach, śpiewie i młodzieżowej wspólnocie poruszono tematykę odkrywania sensu życia i szukania dróg pięknego i owocnego jego przeżywania.
Najważniejszym momentem modlitwy była Eucharystia w gietrzwałdzkiej bazylice, w której na młodych pątników czekali abp Józef Górzyński i ks. Marcin Chodorowski CRL, przeor kanonii i proboszcz parafii w Gietrzwałdzie. Homilię wygłosił ks. Adam Pasik SDB.