Aktualności

ROK SZKOLNY 2020/2021 – OSIĄGNIĘCIA

Szymon Hochleitner (klasa II św. Jana Marii Vianneya) pod kierunkiem pani Marioli Strużyńskiej został finalistą XLVII Olimpiady Geograficznej. Dzięki temu nie będzie musiał przystępować do matury z geografii, a na świadectwie będzie miał wpisany wynik 100%.

To ogromny sukces! Gratulujemy!

Aniela Kozłowska wygrała III Puchar Polski Juniorów Młodszych w Szabli w Koninie (13.03.2021)

Amelia Grzybowska pod opieką pani Katarzyny Korol dostała się do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Zofia Piejdak, Amelia Matys oraz Kacper Stefanowicz zajęli II miejsce w wojewódzkim konkursie „Na tropie języków romańskich” w ramach Dnia Języków Romańskich ustanowionego przez Centrum Polsko-Francuskie Cotes d’Armor. Ich opiekunem był pan Massimiliano Buonagura.

Natalia Lisewska została stypendystką Ministra Edukacji i Nauki.

Michał Fodemski został wyróżniony w konkursie literackim „O trzcinę Kortowa’. Przygotowała go pani Katarzyna Korol

Szymon Hochleitner zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Przygotowała go pani Żaneta Kędzierska.

Szymon Łobacz brał udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Przygotował go pan Piotr Patejuk.

Michał Fodemski, Stanisław Soin oraz Maciej Pijanowski dostali się do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej. Maćkowi udało się dotrzeć do drugiego etapu. Był szósty w województwie. Uczniów przygotowali pan Damian Szweda oraz Piotr Patejuk.

Szymon Hochleitner dostał się do etapu centralnego Olimpiady Geograficznej – to wielki sukces jego, jak też pani Marioli Strużyńskiej. Warto wspomnieć, że Szymon miał pierwszy wynik w województwie. Trzecie miejsce w regionie zajęła Hanna Trzaskowska.

Nasze uczennice – Maria Lipska oraz Olga Nalesińska zostały stypendystkami Prezesa Rady Ministrów

Monika Wieczorek oraz Hanna Trzaskowska z klasy II św. Jana Marii Vianneya wzięły udział w etapie diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej zajmując 4 i 5 miejsce.

Gratulujemy sukcesu!

Uczniowie naszego liceum startowali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych w Lublinie. Chłopcy wywalczyli po raz pierwszy w historii olsztyńskiej szermierki na OOM medal – brązowy – Oskar Kusak, Piotr Kozłowski i Filip Kusak. Do strefy medalowej awansowali – Aniela Kozłowska (ostatecznie 6 miejsce) i Oskar Kusak (8 miejsce).