Aktualności

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w odsłonięciu i poświeceniu tablicy upamiętniającej Harcerską Organizację Podziemną ISKRA. Tablica została odsłonięta przy Szkole Podstawowej  nr 13 w Olsztynie. Kolejna część uroczystości odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim. Nasza szkoła była reprezentowana przez panią dyrektor Joannę Breńkacz oraz dwie klasy pierwsze – św. Królowej Jadwigi oraz bł. Doroty z Mątów.

W Urzędzie Wojewódzkim odbył się apel upamiętniający Żołnierzy Wyklętych, w którym między innymi, wziął udział prezes Instytutu Pamięci Narodowej – dr Jarosław Szarek.  Skauci Europy i Harcerze ZHR z naszej szkoły aktywnie włączyli się w przygotowanie uroczystości.

Zapraszamy również do obejrzenia zapisu transmisji uroczystości na stronie Radio Olsztyn:

https://ro.com.pl/w-olsztynie-odbyly-sie-wojewodzkie-obchody-narodowego-dnia-pamieci-zolnierzy-wykletych-obejrzyj-transmisje/01495683