Aktualności

Maturzyści pielgrzymowali na Jasną Górę

W dniach 23-24 września odbyła się pielgrzymka klas bł. Piotra Frassatiego i św. Rafała Kalinowskiego do Częstochowy. Wzięliśmy udział w Forum Młodzieży Szkół Katolickich. Po wspólnej, porannej modlitwie w szkole, wyruszyliśmy w drogę. Najpierw zatrzymaliśmy w Toruniu na starówce, gdzie pozwiedzaliśmy chwilkę i zjedliśmy obiad. Następnie odwiedziliśmy Radio Maryja. Miła starsza pani opowiedziała na historię tego miejsca. O godz. 15:00 chętne osoby poszły do studia aby poprowadzić koronkę do Miłosierdzia Bożego. Kiedy pozdrowiliśmy swoich bliskich, wyruszyliśmy w stronę Częstochowy.

Przed 21 dostaliśmy się na Jasną Górę i uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim. Zatrzymaliśmy się na noc Diecezjalnym Centrum Duchowości „Święta Puszcza” w Olsztynie (tym pod Częstochową). Następnego dnia powróciliśmy na Jasną Górę, gdzie uczestniczyliśmy w Mszy świętej i konferencji o miłości, którą poprowadził ks. dr Wojciech Węgrzyniak. Do Olsztyna (czyli do domu) powróciliśmy około 23.

Zmęczeni długą wyprawą wróciliśmy do domu. Myślę, że był to dobry wyjazd. Pogoda nam sprzyjała, więc na pewno każdy z nas ma kilka ładnych zdjęć i kilka dobrych wspomnień z pielgrzymki – choćby ściganie się z nauczycielami do kawiarni.

Zofia Chmielewska, klasa III św. Rafała Kalinowskiego