Aktualności

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU…

W piątek 25 listopada uczniowie XIII Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego pokazali, że nie są jedynie biernymi odbiorcami tego co przygotował dla nich Świat, ale że sami biorą sprawy w swoje ręce. Uroczyście podsumowaliśmy działania, które podjęte zostały we wrześniu.

Edyta Bieniek, uczennica klasy III bł. Karoliny Kózkówny i Juliusz Korczakowski, ubiegłoroczny absolwent klasy bł. Jerzego Popiełuszki przygotowali projekt pod tytułem Chrzest Polski – mój Chrzest. Celem projektu było zebranie 1050 ankiet, w których respondenci mieli wypowiedzieć się, czym dla nich jest chrzest Polski oraz ich własny chrzest. Wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania, gdyż udało się zebrać ponad 1200 ankiet.

Obok ankiet przeprowadzono również konkurs dla uczniów szkół średnich o Chrzcie Polski i jego milenium, w którym laureatami zostali nasi uczniowie Dawid Stanisław Ochnik oraz Kinga Bohdanowicz.

Na piątkowym spotkaniu zwycięzcom wręczono nagrody, pan Piotr Patejuk wygłosił krótki wykład o niejasnościach i mitach dotyczących postrzegania wydarzenia z 966 roku, które utarły się we współczesności.

Zaprezentowana została również specjalnie na tę okazję napisana piosenka, którą możecie odsłuchać na stronie projektu Chrzest Polski – mój Chrzest.