Aktualności

Wspomnienia z ŚDM…

W wakacje część uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w ŚDM – ważnym wydarzeniu organizowanym w Kościele dla młodych.

Świadectwo 1: „Światowe dni młodzieży przez pierwsze dwa dni oglądałam w telewizji. Wiedziałam wiele relacji. Były piękne, tyle radości w przeżywaniu wiary przez młodych ludzi. Jednak to, co tu zobaczyłam przeszło moje wszelkie oczekiwania. Niesamowite, wyjątkowe, niepowtarzalne, doświadczenie wspólnoty młodych ludzi, którzy pełni zaangażowania, miłości odpowiadają na wszystkie zaproszenia, które kierują do nich organizatorzy. Jest to czas bycia z Panem Bogiem i z drugim człowiekiem. Mimo różnic kulturowych, czasem barier językowych panuje tu rodzinna atmosfera”

Świadectwo 2: „ŚDM to nie tylko niezwykłe wydarzenie. To przede wszystkim niezwykli ludzie, którzy są szczęśliwi bo po prostu mają możliwość „bycia”. Ta radość „z bycia razem”, można wyczuć od razu gdy wysiądzie się w Krakowie. Te tłumy ludzi z całego świata… każda z tych osób jest inna Ale każda dąży do tego samego celu jakim jest spędzenie tych kilku dni razem, A razem to znaczy bliżej Boga”.

Świadectwo 3: „Rzeczą które mnie tutaj poruszyła jest prawdziwa dojrzałość młodych chrześcijan. Poruszające są chwile ciszy w czasie medytacji stacji Drogi Krzyżowej naszego Zbawiciela. Urzekło mnie przejście pełne radości i śpiewu. To było piękne doświadczenie, które zapamiętam na bardzo długo”.