Aktualności

Peregrynacja symboli ŚDM w naszej szkole!

Dzisiejszy dzień dla całej wspólnoty Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Świętej Rodziny był dniem szczególnym. Właśnie 5 listopada mogliśmy uczestniczyć  w niezwykle pięknym i budującym wydarzeniu, jakim jest peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży.

Dokładnie o godzinie 9.15  krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani przybyły do nas z konkatedry św. Jakuba.  O godzinie 8.45 rozpoczęliśmy różaniec, który towarzyszył oczekiwaniu na symbole Światowych Dni Młodzieży.  Adoracji towarzyszył śpiew szkolnego zespołu instrumentalno-wokalnego pod przewodnictwem  p. Ani Szybanow. Pięknie i głośno wybrzmiewały słowa pieśni, a my czuliśmy, że Pan czyni dziś wielkie dzieła, a jego łaska przenika nasze serca.

Adorując przybyłe do nas symbole mogliśmy poczuć jak wielką miłością obdarzył nas Pan Jezus.  Święty Jan Paweł II- Papież, w roku 1984 ofiarowując młodzieży ten krzyż powiedział: Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie. 

Dziś, kiedy modliliśmy się przed ikoną i krzyżem, mogliśmy wypełnić prośbę Papieża skierowaną do młodych ludzi z całego świata.

Po wspólnej mszy świętej, którą odprawił ksiądz Radosław Czerwiński, a koncelebrowali m.in. ksiądz proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa ksiądz Janusz Wieszczyński, księżą uczący w naszej szkole: ks. Piotr Kaczmarczyk i ks. Mariusz Jackowski oraz opiekujący się symbolami ŚDM na Warmii ks. Jarosław Dobrzeniecki, odbyła się Droga Krzyżowa, która była ostatnim punktem uroczystości w kościele. O godzinie 11.30 pożegnaliśmy symbole Światowych Dni Młodzieży i chwaląc imię Pana i jego wielkie czyny wyszliśmy z kościoła.  Młodzież z dumą i radością w sercach wniosła krzyż i ikonę do samochodu, którym symbole te peregrynowały dalej-  do aresztu śledczego w Olsztynie, by przebywający tam  również mogli zaznać mocy miłosierdzia Pana Jezusa i zaśpiewać:  Bo wielkiś Ty, wielkie dzieła czynisz dziś, nie dorówna Tobie nikt, nie dorówna Tobie nikt.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii, które dostaliśmy dzięki uprzejmości ks. Pawła – wikariusza parafii NSPJ w Olsztynie.

adoracja 2adoracja 3adoracja 4adoracja 6adoracja 8adoracja 10adoracja ikonaadoracja zespoładoracjagrupowe 2grupowe 3grupoweikona centrumikona dzieciikona krzyz kosciolkadzidło nasi ministrancikrzyz wniesienie 2krzyz wniesieniemszaniosaołtarz czerwinskipakowaniepj krzyzpoczetpowitanie krzyz 2powitanie krzyżspolecznoscstawianie krzyzastół ofiarny ministranciwejscie blisko poczetwyniesienie duzo ludziwyprowadzenei bliskowyprowadzeniez koosciolazespol